Biskupský dvůr > Výstavy > Hommage à Milan Kundera - další život Díla

Hommage à Milan Kundera - další život Díla

3. 4. - 26. 5. 2019

Otevírací doba: úterý 9-15 hod., středa až pátek 9-17 hod., sobota a neděle 13-18 hod.

 

Výstava přibližuje slavného spisovatele k 90. výročí jeho narození také jako výtvarníka knižních obálek, autora divadelních her a filmových scénářů. Jeho Dílo zazní ve vlastním autorském čtení, návštěvník se seznámí i s méně známými texty a ohlasy slavných osobností či se vztahem k jeho rodnému městu. Jeden z nejvýznamnějších autorů českého původu a od roku 2010 čestný občan města Brna se narodil v městě pod Špilberkem 1. dubna 1929, od roku 1975 žije ve Francii.

Samostatná publikační tvorba Milana Kundery začíná poezií (svazky Člověk zahrada širá, 1953 a Monology, 1957), pokračuje divadelní hrou Majitelé klíčů (1962). Sedm knih napsal původně česky: La Plaisanterie (původně česky: Žert), Risibles amours (Směšné lásky), La vie est ailleurs (Život je jinde), La Valse aux adieux (Valčík na rozloučenou), La Livre du rire et de l´oubli (Kniha smíchu a zapomnění), L´Insoutenable Légèreté de l´être (Nesnesitelná lehkost bytí), L´Immortalité (Nesmrtelnost). Čtyři romány napsal už ve francouzštině: La Lenteur, L´Identité, L´Ignorance, La fête de l'insignifiance (česky neoficiálně: Pomalost, Identita, Nevědomost, Slavnost bezvýznamnosti).

 

Nad výstavou převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

 

 

Výstava se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

  

 

 

 
vyrobila www.omegedesign.cz