Informace > Projekty > Projekt Komenského cesty

Komenského cesty

 

Pozvánka na vernisáž nové výstavy 26. října 2017. Muzeum J.A. Komenského v Naardenu, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a Uměleckoprůmyslové museum v Praze vás srdečně zvou na zahájení výstavy Umění ve službách státu - Jaroslav Horejc. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. října 2017 v 16 hodin v Comenius Museum v Naardenu. Výstava potrvá od 27. října do 25. února 2018. Pozvánku s dalšími podrobnostmi si prohlédněte po kliknutí na náhled níže.

Po kliknutí na náhled níže si můžete prohlédnout informační bulletin Muzea J.A. Komenského v Naardenu pro měsíc říjen 2017.

Muzeum J.A. Komenského v Naardenu zve na vzpomínkovou slavnost, která se uskuteční v sobotu 18. března 2017. Program a další detaily se dočtete po kliknutí na pozvánky níže.

 

 

Muzeum J.A. Komenského v Naardenu nabízí zájemcům volné prohlídky, které proběhnou v neděli 2. října od 14:00, v neděli 6. listopadu a v neděli 4. prosince 2016. Tisková zpráva zde. Muzeum chystá rovněž podzimní program, konkrétně 16. října a 16. listopadu 2016 (po kliknutí na data stahujte tiskové zprávy).

 

Muzeum J.A. Komenského v Naardenu připravilo na 18. září 2016 opětovné setkání z cyklu Meet & Greet. Více jak dvě desítky umělců představily svá díla, ovlivněná a inspirovaná dílem J. A. Komenského. Návštěvníci obdrželi šedesátistránkový katalog. Tisková zpráva ke stažení.

  

Volné vstupy do Muzea J. A. Komenského v Naardenu 4. září 2016. Bližší informace včetně termínů dalších volných vstupů naleznete v tiskové zprávě.

 

Akce z cyklu Meet & Greet konaná Muzeem J. A. Komenského v Naardenu dne 21. srpna 2016, tisková zpráva ke stažení.

 

Místa, jež se ke Komenského odkazu váží:

O projektu:

Jan Amos Komenský – nesporně jedna z předních osobností české historie náležící rovněž do Pantheonu evropských velikánů. Ve věci komeniologické problematiky bylo v uplynulých desetiletích učiněno mnohé, propojení všech lokací spojených s působením J. A. Komenského v českých zemích za účelem společné popularizačně-turisticko-vzdělávací spolupráce a prezentace zvoleného tématu v projektu Komenského cesty však odemyká další spolupráci tematizovanou osobností J. A. Komenského a předmětem jeho díla.

 

 Skládačka Komenského cesty ke stažení (7.6 MB, Adobe Acrobat dokument)

Přihlášení do blogu

Enter your username and password here in order to log in on the website:
 

 
vyrobila www.omegedesign.cz